Prostatos vėžio rizikos skaičiuoklė buvo sukurta tam, kad padėtų jums ir jus prižiūrintiems sveikatos priežiūros specialistams. Yra aštuonios skirtingos prostatos vėžio rizikos skaičiuoklės, pirmosios dvi – skirtos jūsų asmeniniam naudojimui, jomis naudotis nereikia jokių medicininių žinių. Atminkite, kad prostatos vėžio rizikos skaičiuoklė nėra 100% tiksli patvirtinant ar paneigiant prostatos vėžio diagnozę. Ji skirta padėti apskaičiuoti jūsų riziką sirgti prostatos vėžiu, o ne patvirtinti galutinę diagnozę.
1-oji rizikos skaičiuoklė pateikia bendresnį rizikos skaičiavimą, pagrįstą jūsų amžiumi, šeimos istorija ir bet kokiais šlapinimosi simptomais, ir padeda nuspręsti, ar reikalingas išsamesnis ištyrimas.
Jei žinote savo PSA kiekį, galite iškart naudotis 2-ąja rizikos skaičiuokle.. Nors žinoti savo PSA kiekį yra naudinga, sprendimas atlikti PSA tyrimą turi būti priimtas, įvertinus visus veiksnius ir aptarus pasekmes su jus prižiūrinčiu gydytoju. Gali būti, kad jums nebus diagnozuotas prostatos vėžys, net jei jūsų PSA kiekis kraujyje ir yra padidėjęs, ir priešingai – vėžys gali būti diagnozuotas, net jei jūsų PSA kiekis yra žemas.
Kas yra PSA ir kodėl šis tyrimas svarbus?
Kai žinomi pirmųjų dviejų skaičiuoklių rezultatai, gydytojas gali norėti atlikti papildomą ištyrimą, įskaitant papildomus tyrimus, reikalingus norint įvertinti riziką sirgti prostatos vėžiu, naudojantis kitomis šešiomis, labiau specializuotomis rizikos skaičiuoklėmis. Jei turite abejonių ar klausimų dėl savo sveikatos būklės, visuomet kreipkitės į jus prižiūrintį gydytoją. Tai ypač svarbu, jei klausimai kyla pasinaudojus kažkuria iš prostatos vėžio rizikos skaičiuoklių.
Prostatos vėžio rizikos skaičiuoklės naudojimas yra tik orientacinis. Negalima atmesti galimybės, kad jų naudojimas ar skaičiuoklių pateikti atsakymai yra interpretuojami neteisingai. Prostatos vėžio rizikos skaičiuoklių kūrėjai neprisiima jokios atsakomybės dėl netinkamo skaičiuoklių naudojimo.