Medicinos šaltinių duomenys

Prostatos vėžio rizikos skaičiuoklė sukurta tam, kad padėtų įvertinti vėžio diagnozavimo tikimybę atlikus tyrimus. Skaičiuoklių patikimumą lemia tvirtais įrodymais paremti duomenys, surinkti iš tūkstančių Europos vyrų medicininių duomenų.

Įrodymai, pagrįsti didžiausiu pasaulyje prostatos vėžio profilaktinės patikros tyrimu

Tirti 55–74 metų amžiaus vyrai Roterdame, Nyderlanduose, jau dalyvaujantys Europos atsitiktinių imčių prostatos vėžio profilaktinės patikros tyrime (angl. European Randomized Study of Screening for Prostate Cancer (ERSPC). ERSPC yra didžiausias pasaulyje tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti, ar prostatos specifinio antigeno (PSA) testavimu paremtas ankstyvas prostatos vėžio nustatymas gali išgelbėti gyvybes. Prostatos vėžio rizikos skaičiuoklė taikoma 55-74 metų vyrams. Jaunesniems vyrams tikimybė susirgti prostatos vėžiu yra daug mažesnė, todėl ši amžiaus grupė nebuvo įtraukta į ERSPC tyrimą, kurio pagrindu buvo gauti duomenys.

Daugiau informacijos: Prostatos vėžio rizikos skaičiuoklę pagrindžiantys duomenys (daugiau) ir ERSPC paskelbtos išvados (daugiau) ir ERSPC paskelbtos išvados (daugiau)

Pastaba dėl vyrų, kilusių iš Afrikos

Šios skaičiuoklės nepritaikytos vyrams, kilusiems iš Afrikos, nes jų skaičius Europos tyrime buvo per mažas, kad būtų gauti reikšmingi duomenys. Vis dėlto, kadangi šios grupės vyrų rizika susirgti prostatos vėžiu genetiškai yra didesnė, Prostate Cancer UK pateikiama informacija gali būti naudingas specifinės pagalbos ir patarimų šaltinis.

Tai nereiškia, kad šios skaičiuoklės nenaudingos, jei esate vyresnis nei 55 metų. Tačiau rezultatus reikėtų interpretuoti atsargiai, nes skaičiuoklės gali nepakankamai įvertinti (agresyvaus) prostatos vėžio riziką.

Atliekant Europos atsitiktinių imčių prostatos vėžio profilaktinės patikros (ERSPC) tyrimą, PSA tyrimo rezultatai iš daugiau nei 20 000 vyrų Roterdamo srityje buvo įvertinti ir stebimi dvylika metų. Šioje grupėje 6288 vyrai nuo 55 iki 74 metų turėjo atitikti griežtus kriterijus tam, kad patektų į atskirą rizikos skaičiuoklės projektą.

Šiems vyrams taip pat buvo atlikti du papildomi diagnostiniai tyrimai – digitalinis-rektalinis tyrimas ir echoskopija, siekiant įvertinti prostatos pakitimus ir išmatuoti jos tūrį. 29% vyrų prireikė papildomų tyrimų, kuriuos atlikus, buvo nustatyta, kad tik 6% tiriamųjų serga prostatos vėžiu (žr. lentelę žemiau).

Lentelėje pateikiami tyrimo, kuriuo pagrįsta rizikos skaičiuoklė, rezultatai

Medicininis procesas Dalyvių skaičius % nuo imties
Įvertinta 6,288 100
Nenormalūs radiniai 1,823 29
Nustatytas prostatos vėžys 373 6
Vėžio nerasta 5,915 94

Kontaktinė informacija

Monique Roobol
Rizikos skaičiuoklės administratorius

info@prostatecancer-riskcalculator.com

Jūsų atsiliepimai

Įvertinkite savo patirtį naudojantis rizikos skaičiuoklėmis

Lauksime jūsų atsiliepimų.